top of page

Group

Public·66 members

(ТВ!) Швајцарска Србија uživo prenos 2022 30.08.2023

77. min – Piksi ubacuje svoje poslednje adute. Filip Đuričić i Nemanja Radonjić umesto Dušana Tadića i Andrije Živkovića. Mitrović je uzeo kapitensku traku71. min – „Orlovi“ imaju inicijativu, ali nikako da naprave pravu gol šansu. 70. min – Mitrović je stalno udvojen u kaznenom prostoru protivnika i uvek deluje da je svaki kontakt s loptom na ivici penala. 67. min – Nemanja Maksimović ulazi u igru umesto Sergeja Milinkovića-Savića. Iz igre izlazi i Šaćiri, a na teren ulazi Zakarija za Švajcarsku. 65. min – Defanzivac Švajcarske je držao ruku na leđima Srbije, ali arbitar nije pokazao penal. Sačekao je i reakciju VAR sobe, ali odluka nije promenjena.

Možda je došao momenat da „orlovi“ dobiju kontinuitet i nastave u narednim kvalifikacijama tamo gde su stali na ovom Svetskom prvenstvu. Međutim, praksa je pokazala da u fudbalu obožavamo da krećemo ispočetka svaki put i da je Piksi, ako sam ne ponudi otkaz, bliži smeni nego ostanku na klupu Srbije. Ako ništa drugo, igra na gol više bila je atraktivna i Srbija je na ovom Mundijalu prikazala lep fudbal, koji je na kraju (pre)skupo koštao.

min – Embolo posle prodora Šaćirija izjednačava na 2:2. Srbija ima ozbiljan problem kod prodora sa krila. Rodrigez i Šaćiri i na levoj i desnoj strani prave probleme i to je ono što će Piksi morati da reši u drugom poluvremenu. 40. min – Kamerun – Brazil 0:0. Rezultat koji odgovara „orlovima“ za prolaz u osminu finala.

Postavka se ne menja. Nije poznat razlog izlaska Vlahovića, moguće da je povreda u pitanju. 48. min – Nije prošlo ni tri minuta drugog poluvremena, a Švajcarska opet vodi (2:3). Posle uigrane akcije Frojler savladava golmana Srbije i zadaje novu glavobolju i igračima i navijačima „orlova“. 47. min – Sergej Milinković-Savić dobija prvi žuti karton u redovima „orlova“ zbog oštrog prekršaja nad igračem Švajcarske. 46. min – Počelo je drugo poluvreme. Piksi nije napravio izmenu. Srbija je ponovo lako davala golove, ali ih još lakše primala. Sada ima još samo ovo poluvreme da dođe do pobede i obezbedi plasman u narednu rundu. Kraj prvog poluvremena. Srbija je odlično odigrala u napadu i opet očajno u odbrani.

Tok utakmice:100. min – Kraj meča. Srbija je sa jednim osvojenim bodom završila učešće na Mundijalu u Kataru. Švajcarska je taktički odigrala bolje utakmicu i zasluženo prošla u osminu finala. S obzirom na to da je Kamerun savladao Brazil (1:0), Srbiji ne bi ni značilo da je ostvarila pobedu u ovom meču jer bi afrička selekcija prošla dalje zbog bolje gol razlike.

(Uživo) Brazil-Švajcarska: TV prenos na RTS 1 i Arena Sport 1

90. min – Još sedam minuta nadoknade vremena, odnosno nade za „orlove“. 88. min – Sve je manje vremena, sve je više nervoze u redovima Srbije. Čeka se da arbitar pokaže koliko još nade ostaje u nadoknadi izgubljenog vremena. 86. min – Švajcarski fudbaleri vešto „kradu“ vreme. Srbija ima inicijativu, napada, ali bez prave šanse. 82. min – Mitrović dobija žuti karton jer se pobunio što Granitu Džaki treba dva minuta da izvede slobodan udarac. 80. min – Sve prljavija igra Švajcarske, Filipu Đuričiću krvari lice posle udarca, ali arbitar ne reaguje. Umesto toga već posle sledećeg napada daje žuti karton Gudelju jer je držao s obe ruke Embola.

min – Sjajan prodor Kostića po levoj strani, ali ga Vidmer ruši baš kada se okrenuo da uđe u šansu. Argentinski arbitar odmah pokazuje žuti karton švajcarskom igraču. 13. min – Navijači Srbije veoma glasni, daju snažnu podršku „orlovima“ na terenu11. min – Stativa Andrije Živkovića posle šuta levom nogom sa oko 18 metara. Srpski reprezentativac je poslao praktično neodbranjiv šut, ali je Švajcarska imala više sreće nego pameti. 9. min – Iako je u veoma ofanzivnoj postavi, utisak je da Srbija igra dosta oprezno. Izgleda da je taktika da se ipak „orlovi“ ne zaleću i ostavljaju prostor za kontre. 5. min – Milenković odlično tukao glavom posle kornera Tadića, ali je lopta otišla pored gola. 4. min – Uspela je Srbija da se oslobodi početnog pritiska rivala i deluje da polako nameće svoj ritam igre.

min – Sada više nema dileme. Srbija ima problem u igri, previše je šuteva Švajcarske ka Milinkoviću-Saviću. Ofanzivna postava ne uspeva da osim stative Živkovića ozbiljnije ugrozi gol protivnika. 21. min – Vlahović i Mitrović deluju dosta odsečeno od ekipe, napade „orlova“ uglavnom završavaju igrači sredine terena. Videćemo da li će Piksi pronaći rešenje za ovaj problem. 20. min – Rodrigez odlično prodire po levoj strani, Pavlović slab u pokušaju izbijanja lopte, a Šaćiri kažnjava i šalje loptu u mrežu Srbije (0:1). 17. min – Pavlović posle duplog pasa sa Tadićem pravi problem odbrani rivala i uspeva da izvuče korner. 15.

94. min – Džaka se uneo u lice Milenkoviću i uspeo da isprovocira opšti metež. Zakarija je udario glavom nekog od naših igrača, pa je Milenković uzvratio udarcem Džake. Potom je i Mitrović uleteo u špalir igrača protivnika ne bi li se on obračunao sa Džakom. Sudija daje žuti karton Džaki i Milenkoviću, ali švajcarski reprezentativac dalje provocira Mitrovića. 92. min – Centaršut Radonjića, Luka Jović prvi put opasan pred golom, ali glavom šutira preko gola. Kamerun je poveo protiv Brazila (1:0), tako da možda ni nije bitno da li će Srbija napraviti preokret.

Od tog trenutka „orlovi“ su preuzeli sve konce igre u svoje ruke i gospodarili i sredinom i poslednjom linijom odbrane Švajcarske. Nagrada je stigla u 35. minutu posle opet sjajnog prodora Tadića i asistencije Vlahoviću koji između dvojice štopera rivala šutira u kontra ugao i donosi veliku radost navijačima Srbije (2:1). I posle vodećeg gola „deža vi“ situacija.

Nova mundijalska bajka, stari tužan kraj: Srbija izgubila od Švajcarske, „orlovi“ surovo kažnjeni zbog pokušaja da igraju na gol višeDragan Stojković Piksi i ova generacija Srbije još uvek nisu stasali za rezultat na velikom takmičenju. „Orlovi“ su u trećem kolu G grupe izgubili od Švajcarske 2:3 (2:2) i učešće na Svetskom prvenstvu u Kataru završili na četvrtom mestu u grupi, sa samo jednim osvojenim bodom. Srbija je ponovo lako davala golove, ali ih nažalost još lakše primala. Od svih osam primljenih golova u tri utakmice teško je reći koji je bio najivniji. „Orlovi“ su delovali totalno neuigrano u zadnjoj liniji, a nema dileme da je Gudelj (uz Pavlovića) bio najbitniji faktor srpske odbrane, pošto sa njim u igri ni protiv Brazila ni protiv Švajcarske nismo primali pogotke.

(БЕСПЛАТНО<<<) Камерун Србија uživo prenos 28

Soccer mobile

Srbija - bugarska kvote i prenos uzivo

tv uživo - ТВ - РТРС

Srbija Švajcarska rezultat uživo prenos Arenasport Katar 2022

Ko prenosi utakmicu Srbija - Švajcarska - Nezavisne novine

37. min – Pokušava Švajcarska da ozbiljnije zapreti i pritiska Srbiju, međutim Pavlović sjajnim uklizavanjem i blokom Džaki sprečava vrlo ozbiljnu situaciju ispred gola. 35. min – Opet posle asistencije Tadića napadač Srbije Dušan Vlahović ulazi u kazneni prostor i sjajno ispred dvojice štopera rivala šutira u kontra stranu i postiže prelep gol iz jako teške sitaucije (2:1). 34. min – Vargas dobija žuti karton posle teškog starta nad Živkovićem. 30. min – Šaćiri posle kontre ozbiljno zapretio, ali sreća spasila „orlove“ jer je šutirao pored gola. 26. min – Prelep gol Mitrovića glavom (1:1), posle sjajnog prodora Tadića. „Orlovi“ su se na vreme vratili u igru, sad utakmica rezultatski može da krene ispočetka. 24.

Roming postpaid dodaci gde god da kreneš - A1

A odlučujući meč započeli smo nikad bolje. Piksi je kao i tokom svih utakmica odlučio da krene otvoreno, napadački, bez garda u odbrani. Takva igra donela je stativu Andrije Živkovića u 11. minuta. Ali, istovremeno je takva igra ostavljala prostor u odbrani, pa je posle prodora Rodrigeza sudija morao da pokaže na centar jer je Šaćiri doneo prednost „sajdžijama“ (0:1). Nije se Srbija predala i samo šest minuta kasnije Mitrović je posle sjajnog prodora Tadića i još lepšeg centaršuta uspeo da glavom izjednači (1:1).

Srbija kao da opet nije znala šta da radi s prednošću koju je teškom mukom stekla, te umesto da je sačuva kao da je od strepnje da je ne prokocka počela da igra neracionalno. Kazna je stigla u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je Embolo posle prodora Šaćirija izjednačio (2:2). Kasnije će se ispostaviti da je ovo bio presudan trenutak meča jer „orlovi“ nisu uspeli da smognu snage u drugom poluvremenu za novi preokret. A drugo poluvreme počelo je na najgori mogući način. Posle samo tri minuta Frojler je posle uigrane akcije poslao loptu iza leđa srpskog golmana Vanje Milinkovića-Savića (2:3). Probala je Srbija da do kraja napadne iz sve snage.